درباره ما

اقامتگاه سنتی کتروا، مجموعه‌ای از سه خانه تاریخی ارزشمند است که پس از مرّمت و احیا به عنوان هتل و اقامت‌گاه بهره‌برداری شده است. این مجموعه شامل دو سردرب ورود، سه ورودی، سه حیاطِ مجزا، دو سرداب و یک بادگیر است.در میانه خیابان امام، پس از گذر از بازارچه خواجه خضر، در کنار حسینیه‌‌ی محله، سردرب رفیع آجری و قاجاریِ مجموعه خودنمایی می‌کند. پس از عبور از درب وارد دربندِ مجموعه خواهیم شد و پس از گذر از آن وارد حیاط ورودی و اول آن خواهیم شد. حیاطی که در دلِ خود تا آجرهای شش ضلعی تیموری را داشت ولی چهره کنونی آن قاجاری‌ست، از این روی نام این حیاط را "حیاط قاجاری" نهاده‌ایم. تالاری کم عمق در حیاط و وجود رسمی‌بندی‌های ظریف در این حیاط جلوه گری می‌کند. در میانه حیاط نیز حوضی با طرحِ گل‌پری به مهمانان در بدوِ ورود خیر مقدم می‌دهد.
اطلاعات بیشتر

درباره ما

گالری تصاویر

ویدیو

نظرات

حمام ایرانی

حمام ایرانی

اقامتگاه سنتی کتروا، مجموعه‌ای از سه خانه تاریخی ارزشمند است که پس از مرّمت و احیا به عنوان هتل و اقامت‌گاه بهره‌برداری شده است. این مجموعه شامل دو سردرب ورود، سه ورودی، سه حیاطِ مجزا، دو سرداب و یک بادگیر است.

در میانه خیابان امام، پس از گذر از بازارچه خواجه خضر، در کنار حسینیه‌‌ی محله، سردرب رفیع آجری و قاجاریِ مجموعه خودنمایی می‌کند. پس از عبور از درب وارد دربندِ مجموعه خواهیم شد و پس از گذر از آن وارد حیاط ورودی و اول آن خواهیم شد. حیاطی که در دلِ خود تا آجرهای شش ضلعی تیموری را داشت ولی چهره کنونی آن قاجاری‌ست، از این روی نام این حیاط را "حیاط قاجاری" نهاده‌ایم. تالاری کم عمق در حیاط و وجود رسمی‌بندی‌های ظریف در این حیاط جلوه گری می‌کند. در میانه حیاط نیز حوضی با طرحِ گل‌پری به مهمانان در بدوِ ورود خیر مقدم می‌دهد.

در این حیاط، فضای رسپشن هتل و انتظار مسافر، فضایی برای خدماتی از جمله نمازخانه و یادگاری‌فروشی و ... تعبیه شده است. از دیگر فضاهای موجود در حیاطِ قاجاری، می‌توان به دو اتاقِ اصلی مجموعه اشاره کرد.


اخبار

افتتاحیه هتل بوتیک کترو

افتتاحیه هتل بوتیک کترو

 پانزده شهریور 1402 ، هتل بوتیک کتروا یزد طی مراسمی با حضور مسئولان این استان افتتاح شد.

اطلاعات بیشتر
سید رکن الدین که بود؟

سید رکن الدین که بود؟

سید رکن الدین حسینی از علما و دانشمندان، مخترعین و از ریاضی دانان بزرگ قرن هشتم  بود که آثار ارزشمند بسیاری مانند رصد خانه، زیج، مسجد، قنات، روستا و … در یزد و اطراف یزد از او باقی مانده است

اطلاعات بیشتر
تمام آنچه پیش از سفر به یزد لازم است بدانید

تمام آنچه پیش از سفر به یزد لازم است بدانید

یزد شهر مشهور ایران زمین است و در اقصا نقاط جهان شناخته شده است. از تمام کشورهای دور و نزدیک جهان، گردشگران و جهان‌گردان به پهنۀ وسیع ایران زیبا می‌شتابند و شهر تاریخی و باستانی یزد را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند

اطلاعات بیشتر